top of page

Angielski w biznesie - Czy znajomość angielskiego jest niezbędna w każdej pracy?


spotkanie biznesowe po angielsku
Znajomość języka angielskiego jest kluczowa podczas spotkań biznesowych

Język angielski jest nie tylko najbardziej powszechnie używanym językiem, ale jest również podstawowym językiem świata korporacji. Dla osoby, która dopiero co ukończyła studia i wchodzi do świata korporacji, znaczenie języka angielskiego jest niezaprzeczalne.


Dlaczego angielski jest ważny w miejscu pracy?


Czy wiesz, że dobra znajomość angielskiego jest uważana za jeden z najważniejszych czynników decydujących o osiągnięciu sukcesu w pracy? Jeśli nadal jesteś jedną z osób, które zastanawiają się, na ile ważny jest angielski w pracy w biznesie, to właśnie tu znajdziesz idealną odpowiedź. Kluczem do osiągnięcia sukcesu w miejscu pracy jest skuteczna komunikacja. Bez odpowiedniej znajomości języka angielskiego, może być Ci trudno utrzymać relacje biznesowe i ostatecznie wspiąć się po drabinie kariery w korporacji.


Biorąc pod uwagę, że język angielski jest najczęściej używanym językiem na świecie, jego nauka pozwoli Ci skutecznie komunikować się z innymi ludźmi. Od udzielania wywiadu w biurze do odkrywania nowych możliwości kariery, angielski jest twoim wybawcą. Jest to również najlepszy język w obszarach związanych z technologią i siecią.


9 korzyści płynących ze znajomości języka angielskiego w miejscu pracy


  • Pokazuje Twoje zaangażowanie w wykonywanie zadań wykraczających poza podstawowe standardy biznesowe;

  • Pozwoli Ci skutecznie komunikować się z współpracownikami i przełożonymi;

  • Umożliwi Ci odpowiednie wyrażanie i reprezentowanie siebie przed odbiorcami;

  • Zaczniesz rozwijać wysokiej klasy umiejętności interpersonalne i networkingowe;

  • Zapewni Ci pewność siebie podczas prowadzenia prezentacji i przemówień;

  • Dobra komunikacja pomoże Ci zrobić dobre pierwsze wrażenie, czy to na rozmowie kwalifikacyjnej, czy na imprezie biznesowej;

  • Będzie bardzo pomocny podczas delegacji do innego kraju lub pracy w międzynarodowej firmie;

  • Da Ci przewagę nad innymi kandydatami podczas ubiegania się o konkretne stanowisko;

  • Język angielski stawia Cię w pozycji, w której możesz komunikować się ze wszystkimi we wspólnym języku.Znaczenie języka angielskiego w pracy zawodowej


W świecie biznesu, porozumiewanie się z obcymi ludźmi jest czymś, z czym najprawdopodobniej będziesz miał do czynienia regularnie. Biegła znajomość języka angielskiego pozwoli Ci być bardziej pewnym siebie podczas komunikacji międzykulturowej. Umożliwi Ci to również doskonalenie cech przywódczych, jak również umiejętności nawiązywania relacji z innymi pracownikami. Język angielski w biznesie i poziom płynności, jakiego oczekuje się od danej osoby, mogą się różnić.


Jak skutecznie poszerzać swoją znajomość języka angielskiego?


Fakt, że czytasz właśnie ten artykuł oznacza, że nie musisz uczyć się podstaw języka angielskiego. Z pewnością dobrze radzisz sobie z tym językiem. Jednak kiedy wkraczasz w świat zawodowy, bardzo ważne jest, aby opanować język angielski na wyższym poziomie. Oto więc kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci w szlifowaniu swoich umiejętności:


1) Poznaj kulturę języka

Czytaj książki, a nawet obejrzyj kilka dobrych angielskich programów telewizyjnych lub filmów. Pomoże Ci to w zapoznaniu się z językiem, sposobem mówienia, wymową, a nawet językiem potocznym.


2) Używaj nowych słówek

Kiedy przeczytasz lub poznasz nowe angielskie słowa, spróbuj włączyć je do swoich codziennych rozmów. Upewnij się jednak, że robisz to tak naturalnie, jak to tylko możliwe, a co najważniejsze, upewnij się, że używasz ich poprawnie!


3) Ćwicz z aplikacjami językowymi

Istnieje kilka aplikacji, które pomogą Ci rozwinąć Twoje umiejętności językowe. Ćwiczenia przez kilka minut każdego dnia to podstawa!


4) Kursy to podstawa rozwoju

Wielu pracodawców, aby zapewnić najwyższy poziom wykształcenia swoich pracowników, zapewnia im możliwość ciągłego rozwoju. Kursy językowe dla firm to świetny sposób, aby poszerzać horyzonty i podnosić poziom zatrudnionych osób. Warto zainwestować w ofertę dla firm, która gwarantuje poszerzenie wiedzy i umiejętności językowych wszystkich pracowników. Jeżeli, pierwszy raz o tym słyszysz, zainteresuj się rozwojem swojego biznesu, albo podsuń pomysł swojemu szefowi. Każdy na tym skorzysta.


Oprócz tego, że angielski jest językiem biznesu i komunikacji na całym świecie, jest on również językiem internetu i ogólnie nowoczesnej kultury. Bez względu na to, czy pracujesz w dziale technicznym, czy w dziale dokumentacji, codziennie możesz mieć do czynienia z dokumentami, filmami lub nagraniami audio. Znaczenie języka angielskiego w świecie, od dziś, obejmuje prawie wszystkie obszary działalności, od handlu i marketingu do projektowania graficznego.

51 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page