top of page

Nauka angielskiego w wakacje - jaki kurs wybrać?Wakacje - błogi czas beztroski i odpoczynku, ale czy aby na pewno? Wiele osób

wykorzystując mniejszą ilość pracy, zajęć szkolnych lub wykładów jest zainteresowana

nadrobieniem zaległości z całego roku. Jednym z najpopularniejszych kierunków jaki obierają jest nauka lub podszkolenie języka obcego. Towarzyszą im jednak obawy, że okres wakacyjny jest zbyt krótki żeby osiągnąć zamierzone cele. Lecz czy to zmartwienie ma realne podstawy?


Odpowiedź na to pytanie, jak i na wiele innych, to: „zależy”. Czynnikiem o największej wadze

jest odpowiedni dobór szkoły, nauczyciela i metody nauczania. Na co konkretnie powinniśmy zwrócić uwagę szukając skutecznego letniego kursu?


DOPASOWANIE

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest dopasowanie do

naszych indywidualnych potrzeb. Tyczy się to zarówno poziomu zajęć jak i czasu i miejsca

odbywania się lekcji. Kursy oferowane przez wiele szkół językowych proponują grupy zgodne z ujednoliconymi skalami poziomów biegłości językowej i zapominają o różnej historii każdego ucznia. Jedni mają świetnie opanowaną gramatykę, ale brakuje im słownictwa, inni zaś używają szerokiego zakresu leksykalnego, ale niepoprawnie go wymawiają, a jeszcze kolejni czują niedostatki gramatyczne jednak wszyscy na podstawie punktów zdobytych na testach poziomujących trafiają do tej samej grupy. Zunifikowany poziom nie daje możliwości skupienia się na naszych personalnych bolączkach i bez ich rozwiązania nie będziemy w stanie kontynuować przyswajania dalszego materiału. Wszak nie zbudujemy domu bez fundamentów, zwłaszcza jeśli mamy ograniczony czas finalizację zadania. Jeśli znajdziemy już zindywidualizowane podejście dotyczące naszych umiejętności i celów jakie chcemy osiągnąć, należy skupić się na elastyczności czasowej. Tradycyjne kursy mają ściśle określone godziny i miejsce spotkań i jeśli wyjedziemy, źle się czujemy albo zapragniemy spotkać się z dawno niewidzianą przyjaciółką, zajęcia nam przepadają i musimy gonić resztę grupy i to bez pomocy i wyjaśnień nauczyciela. Dlatego, zajęcia online, zaprogramowane przez Ciebie w dowolnych godzinach między 8 a 21, mogą okazać się najskuteczniejszym rozwiązaniem zarówno ze względu na czas, jak i miejsce spotkań.


METODY

Każdy na którymś etapie edukacji spotkał się z nudnymi wykładami i tysiącem prawie

identycznych przykładów na zapamiętanie teorii. Najpewniej, po upływie paru miesięcy z

powtarzanych fraz nie zostało zbyt wiele i nie byliśmy w stanie użyć w kontekście tych

wyuczonych konstrukcji. Dlatego, ważna jest metoda nauki i utrwalania nowych treści. Patron in English stawia na komunikację i wiedzę osadzoną w kontekście, czyli taką jaka jest

najbliższa codziennym sytuacjom użycia języka. Duża dawka angielskiego od samego

początku edukacyjnej przygody sprawia także, że jesteśmy poddani imersji czyli zanurzeniu lingwistycznemu. Jeśli nasze otoczenie mówi w języku obcym, jesteśmy zmuszeni się nim porozumieć i starać się zrozumieć naszych rozmówców. Dzięki temu ciągłemu, acz podświadomemu, wysiłkowi proces nauki przebiega znacznie szybciej niż przy tradycyjnym podejściu.


PRZYJAZNE PODEJŚCIE

Wszyscy wiemy, że łatwiej się przełamać i podjąć konwersację z kimś z kim czujemy się

wygodnie. Nie obawiamy się tak niezrozumienia czy popełnienia gafy językowej rozmawiając z przyjacielem. Wielokrotnie, grupy zajęciowe stresują ucznia, ponieważ zaczynamy porównywać się z innymi, bać się, że wyłapią nasze błędy i w efekcie nie czynimy zamierzonego progresu.

Zaletą zajęć indywidualnych, poza spersonalizowanym podejściem, jest ta rozluźniająca,

intymna atmosfera. Nasz specjalista, może pomóc Ci w doborze patrona, który będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom i Twojemu charakterowi, tak, abyście podczas całego procesu nauki czuliście się zaopiekowani i zrelaksowani.

Jeśli w te wakacje Twoją ambicją jest nauka języka angielskiego nie wahaj się i umów

się na niezobowiązujące darmowe spotkanie i spełnij swoje tegoroczne wakacyjne

postanowienie z Patron in English.

92 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page