top of page

Efektywna nauka języka angielskiego w domu - 10 porad od specjalistów


szczęśliwa kobieta planuje naukę angielskiego
Zaplanuj proces swojej nauki z patronem

Znajomość języka angielskiego ma we współczesnych czasach ogromne znaczenie. Kompetencje językowe przydatne są nie tylko w szkole, czy w pracy, ale także umożliwiają samorozwój, ułatwiają podróżowanie, oglądanie filmów i słuchanie podcastów. Okazuje się, że angielskiego można skutecznie i efektywnie nauczyć się w domu, siedząc wygodnie na kanapie lub przy biurku. Przedstawiamy 10 porad od naszych specjalistów, dotyczących efektywnej nauki języka angielskiego w domu.


Wyznacz sobie czas i miejsce na naukę


Nauka języka angielskiego powinna kojarzyć się z konkretnym miejscem i czasem. Wyznacz sobie przestrzeń w mieszkaniu na poznawanie języka obcego. To może być część pokoju, z biurkiem, wygodnym fotelem i laptopem, albo osobne pomieszczenie. Ustal także czas na naukę – najlepiej, jeśli będzie to około godziny dziennie. Jeden lub dwa dni w tygodniu możesz przeznaczyć na powtórki.


Zanurz się w języku


Jedną z najważniejszych zasad nauki jest „the immersion method”, czyli zanurzanie się w języku. W jaki sposób to zrobić? Najlepiej otoczyć się językiem angielskim, a więc zadbać o to, aby większość czynności wykonywać właśnie w tym języku. Zamiast filmów po polsku możesz oglądać te po angielsku, zamiast rozmów ze znajomymi ze studiów lub pracy, możesz zdecydować się na poznawanie osób z Wielkiej Brytanii przez Internet. W ten sposób angielski będzie docierał do twojego mózgu nieustannie.


Ucz się regularnie i systematycznie


Kolejną ważną regułą nauki języka obcego jest regularność. Mówi o tym już nawet stara, łacińska sentencja „repetitio mater studiorum est”, która oznacza, że powtarzanie to zdecydowanie najlepsza matka skutecznej nauki. Właśnie dlatego zadbaj o systematyczność, czyli codzienną naukę.


Skorzystaj z profesjonalnej pomocy i ucz się z domu


Współcześnie zdecydowana większość aktywności ludzkich przeniosła się do Internetu. Możesz skorzystać z nowoczesnych możliwości, a więc wyjątkowego rozwiązania Patron in English. Doskonałym rozwiązaniem jest umówienie się na bezpłatne spotkanie próbne dzięki któremu ustalisz z naszym ekspertem dedykowany plan nauki. Taka konsultacja odbywa się przez Internet, a więc nie musisz wychodzić z domu, ograniczać się do konkretnych godzin i tracić czasu na dojazd. Indywidualne spotkania 1:1 umożliwiają efektywną i skuteczną naukę. Zarezerwuj pierwsze spotkanie już dziś! Ucz się z Patron in English jak ze swoim przyjacielem i na Twoich zasadach.


Czytaj, słuchaj i oglądaj po angielsku


Kolejną ważną zasadą w trakcie nauki angielskiego jest ciągłe osłuchiwanie się w tym języku. Oglądaj filmy po angielsku, słuchaj podcastów, czytaj książki lub e-booki. Zastąp materiały po polsku tymi po angielsku, oglądaj wiadomości na kanałach z UK lub USA, słuchaj tradycyjnego radia. Możesz nawet zaopatrzyć się w czasopisma z Wielkiej Brytanii lub USA i otaczać się różnymi przedmiotami, które są popularne w krajach anglojęzycznych.


Połącz różne metody nauki


Spotkania z nauczycielem na Zoomie, czytanie po angielsku, przeglądanie fiszek, ciekawe filmy w serwisach streamingowych. To wszystko razem daje niesamowite możliwości i sprawia, że jesteś w stanie zanurzyć się skutecznie w obcym języku.


Zmień ustawienia swoich urządzeń


Media społecznościowe, wyszukiwarki, smartfon i inne urządzenia przestaw na język angielski. W ten sposób przyzwyczaisz się do obecności różnych słów i wyrażeń. Możesz nauczyć się nowych słów, a także poznać powszechne użycie różnych stwierdzeń, które do tej pory były dla ciebie tylko teoretycznymi wyrażeniami z podręczników.


Korzystaj ze słownika


Słownik miej zawsze przy sobie. Możesz zainstalować specjalną aplikację w smartfonie, a na biurku położyć papierowy słownik. Na początku wybierz opcję angielsko-polską lub polsko-angielską, a potem możesz przestawić się na słownik jednojęzyczny. To właśnie takich aplikacji używają native speakerzy, którzy chcą sprawdzić znaczenie danego słowa lub poznać konkretną definicję.


Rozmawiaj ze znajomymi po angielsku


Postaraj się poznać osoby z krajów anglojęzycznych lub chociaż mieć takich znajomych, z którymi można rozmawiać lub pisać po angielsku. Dobrym rozwiązaniem jest także wspólna nauka z przyjaciółmi, albo znalezienie partnera do konwersacji.


Zacznij myśleć po angielsku


To ostatnia i zdecydowanie najtrudniejsza porada. Początkowo rzeczywiście myślenie w obcym języku może sprawiać trudności, jednak po pewnym czasie język ten przestanie być obcy. Codziennie po przebudzeniu zaplanuj swój dzień w języku angielskim, porozmawiaj ze sobą w myślach lub na głos.


210 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page