top of page

Powrót do szkoły - jak zaplanować efektywną naukę angielskiego w czasie roku szkolnego?

Zaktualizowano: 22 lis 2021


Planowanie nauki angielskiego dzięki nam stanie się proste !

Nowy rok szkolny, nowe postanowienia i ponowna reorganizacja zajęć obowiązkowych,

dodatkowych i czasu wolnego.

Brzmi znajomo, prawda? Każdy uczeń przechodził przez to nie jeden raz i ciągle pojawiały mu się pytania o koordynację godzin i dojazdów, metod nauczania lub skuteczności wybieranych kursów.

O ile w przypadku edukacji systemowej mamy niewiele do powiedzenia, to dobór warsztatów fakultatywnych spoczywa w stu procentach na naszych barkach. Co należy wziąć pod uwagę, gdy jednymi z zajęć dodatkowych, którymi jesteśmy zainteresowani są lekcje języka angielskiego?


Niezależnie od naszego celu, którym może być zdanie egzaminu maturalnego, dostanie

się na studia zagraniczne, wyjazd na wymianę międzynarodową, poprawa ocen lub ogólne

polepszenie naszych kompetencji językowych, należy przyjrzeć się paru szczegółom

oferowanych kursów i warsztatów językowych. Mimo tego, że poniższe porady są właściwe dla każdego ucznia, nasze ambicje nigdy nie powinny zejść na drugi plan.

Dlatego, zindywidualizowane podejście jest pierwszym z elementów, który powinien znaleźć się w ofercie dobrego kursu. Inaczej podchodzi się do ucznia przygotowującego się do egzaminu certyfikacyjnego, a inaczej do poprawy kompetencji ustnych. Hasło to jest na ustach wielu szkół językowych, jednak nie wszystkie realizują swoje obietnice. Aby nie dać się zwieść marketingowym sloganom, przyjrzyj się paru szczegółom.

Spersonalizowane zajęcia są niemożliwe jeśli mamy do czynienia z nauczaniem grupowym. Każdy członek takiego kolektywu ma inną historię nauki, problemy, cele i potrzeby. Nie da się stworzyć lekcji, które będą odpowiadać profilom wszystkich zebranych. Dlatego, tylko spotkania indywidualne są w stanie zapewnić stuprocentową orientację na ucznia. Jeśli tutor skupia się tylko na nas, tym czego chcemy i co nam sprawia trudność, łatwiej jest podjąć kroki ku sukcesowi i go osiągnąć.


Miejscem, gdzie znajdziesz takie zajęcia jest Patron in English. Na darmowym spotkaniu

informacyjnym, będziesz mógł zadać wszystkie pytania, a na podstawie Twoich oczekiwań i

sytuacji, ekspert pomoże Ci dobrać opiekuna na miarę potrzeb Twoich/Twojego dziecka, tak, aby indywidualne podejście nie widniało tylko na papierze, ale stało się rzeczywistością gwarantującą osobisty rozwój.


Kolejną ważną rzeczą przy doborze zajęć jest elastyczność. Każdy uczeń kończy lekcje o

innej godzinie, w innej szkole, a mieszka w jeszcze innym miejscu. Taka ilość zmiennych

przyczynia się do trudności w ułożeniu kalendarza aktywności. Z tego powodu, poszukaj opcji, które dopasują się do Ciebie lub Twojego dziecka, a nie na odwrót. Większość tradycyjnych szkół językowych proponuje zajęcia dwa razy w tygodniu, w odgórnie ustalonych godzinach w siedzibie firmy. Skorelowanie tego z planem zajęć nie zawsze idzie w parze. W Patron in English to Ty ustalasz, kiedy chcesz odbyć lekcję i ile razy w danym tygodniu chcielibyście się spotkać.

Ponieważ nauka jest całkowicie online, wybór miejsca, z którego się połączysz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Dobór otoczenia wpływa pozytywnie także na inną strefę nauki jaką jest komfort i wygoda. Ileż swobody daje połączenie się z domowego zacisza, gdzie nie czujemy się obco.

Łatwiej jest się przełamać, wiedząc, że słucha Cię tylko wybrany Patron i że jesteście otoczeni tym co znane i lubiane.


Ostatnim elementem wartym uwagi jest metoda nauczania. Istotnym jest nacisk na

konwersację gwarantującą imersję podczas trwania lekcji. Tak zwane „zanurzenie się w języku” jest potwierdzonym sposobem na szybszą naukę. Nasz mózg jest zmuszony do pracy, żeby zrozumieć co mówią inni i móc wyrazić nasze myśli. Ta podświadoma praca przynosi efekty i w połączeniu ze spersonalizowanymi zadaniami dopasowanymi do konkretnych potrzeb każdego kursanta przybliży Cię do Twojego celu.

Nie wahaj się dłużej i dopasuj angielski w Patron in English do planu zajęć

szkolnych. Zapewnij sobie lub swojemu dziecku już dziś kompetencje językowe !97 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page