top of page

Szybki i efektywny proces nauki angielskiego? - poznaj nasze metody!


Zajęcia online są rozwiązaniem dla osób z napiętym grafikiem

Wiele osób zainteresowanych nauką języka obcego zastanawia się na co należy zwrócić

uwagę przy wyborze szkoły i metody nauki. Poza skutecznością, ważnym czynnikiem jest również tempo przyswajania wiedzy. Może to być kierowane różnymi faktorami takimi jak wyjazd za granicę, praca, egzamin, a czasami po prostu brakuje nam cierpliwości i wytrwałości. Szybkie zobaczenie efektów motywuje do dalszej nauki. Jeśli dodatkowo to zajęcia dostosowują się do Ciebie, a nie Ty do zajęć, metody są przyjazne i nie uczysz się poprzez nudne ćwiczenia, Twoja motywacja, a zarazem wyniki, ulegną gwałtownemu polepszeniu. Przyjrzyj się zasadom edukacyjnym jakie przyświecają serwisowi Patron in English.


PERSONALIZACJA

Każdy uczeń ma inną motywację, ale również cel przyświecający jego nauce. Warto jest

dokonać jego wizualizacji - dzięki temu łatwiej będzie sprecyzować metody i treści, nad którymi warto się pochylić. Zajęcia indywidualne pozwalają całkowicie skupić się na potrzebach i problemach danego ucznia w sposób w jaki niemożliwe jest to w grupie. Umów się na darmowe spotkanie, gdzie nasz specjalista pozna Cię i pomoże Ci dobrać patrona oraz zaplanuje dalszą naukę.


IMERSJA

Imersja, czyli tak zwane „zanurzenie w języku”, przyczynia się do gwałtownej poprawy

naszej angielszczyzny. Jednak co sprawia, że otoczenie się językiem i kulturą jest rozpoznane jako jedna z najskuteczniejszych metod nauki? Wyobraź sobie, że wyjeżdżasz za granicę i jesteś zmuszony dogadać się i zrozumieć obcy język. Codziennie dostajesz ogromną dawkę słówek i gramatyki, które okraszone są kontekstem i obrazem, ułatwiającymi zrozumienie i poszerzenie Twoich zasobów. Dodatkowo, wszystko to jest zespolone ładunkiem emocjonalnym jaki nadajesz sytuacjom. Uczysz się, nie poświęcając na to godzin zajęć i cały proces zachodzi podświadomie.

Twój rozwój językowy przyspiesza i w bardzo krótkim czasie poza rozumieniem zaczynasz mówić, a im więcej mówisz, tym więcej rozumiesz i zaczynasz używać kolejne nowe słowa i z tego właśnie wywodzi się sukces imersji jako metody nauki. Nie zawsze jednak możemy pozwolić sobie na wyjazd za granicę w celu podszkolenia języka.

Mimo to, istnieje możliwość odtworzenia opisanych idealnych warunki bez wychodzenia z domu. Jak to zrobić? Filmy, seriale, podcasty i programy rozrywkowe słuchaj w oryginalnym języku, a jeśli masz pewne trudności w zrozumieniu, włącz napisy po angielsku. Staraj się czytać po angielsku oraz zmień język urządzeń elektronicznych. Wspomniane porady zadbają o dawkę angielskiego w postaci biernej.

Potrzebujesz jednak wsparcia profesjonalisty, który pomoże Ci zrozumieć wątpliwości związane z otoczeniem się językiem obcym i zmotywuje Cię do posługiwania się językiem. Konwersacja jest podstawą zajęć w Patron in English, dzięki czemu będziesz musiał się przełamać i zacząć mówić.


ELASTYCZNOŚĆ

Wiele osób zainteresowanych nauką języka obcego jednocześnie uczy się lub pracuje.

Bardzo ciężko jest dopasować godziny ustalonych odgórnie zajęć w akademiach stacjonarnych, a systematyczność jest podstawą sukcesu. Poza codziennym otoczeniem się językiem, potrzebne jest profesjonalne wsparcie i możliwość rozmowy. Zdając sobie sprawę z różnej dostępności uczniów portal Patron in English daje Ci możliwość zapisania się na zajęcia od 8 rano do 21 wieczorem, a w razie konieczności masz możliwość odwołania zajęć lub ich przełożenia (samodzielnie online w panelu klienta).


ATMOSFERA

Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze technik nauki i szkoły jest atmosfera panująca

na zajęciach. Nikt nie jest zainteresowany godzinnym wykładem i zeszytem ćwiczeń rodem z podstawówki. Dlatego, to na co trzeba zwrócić uwagę to podejście do warsztatu. Porozumienie się z drugą osobą jest główną funkcją języka, a żeby ten cel osiągnąć należy rozumieć słowo pisane i mówione oraz móc je wyprodukować. Nauka poprzez praktykę osadza się w tym przekonaniu. Czasami jednak, mimo najlepszych chęci mamy blokadę, boimy się popełnić błąd i nie chcemy być niezrozumiani. W przełamaniu tej bariery może pomóc fakt, że jedyną słuchającą Cię osobą jest Twój patron, którego intencją jest Ci pomóc oraz fakt, że jesteś w znanym Ci otoczeniu. Od Ciebie zależy, skąd się połączysz na zajęcia, więc jeśli czujesz się swobodnie w domowym zaciszu, zaplanuj zajęcia tak, aby to z niego łączyć się na lekcje.

138 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page